Aktywności

Sharm El Sheikh to raj dla miłośników nurkowania. Aby zachwycać się podwodnym pięknem warto wybrać się do Parku Narodowego Ras Muhammad, który graniczy z miastem, ponieważ to właśnie tutaj można zobaczyć ogrom raf koralowych, liczne gatunki koralowców i cieszyć się tym od 10 rano aż do zmroku. Park ten bywa nazywany "podwodnym ogrodem" i oferuje ogromne bogactwo doznań. Znaleźć go można 25 km na południe od miasta.

Będąc w tej niezwykłej okolicy warto także spróbować innych sportów wodnych, takich jak narty wodne, kitesurfing czy windsurfing. Spokojnie można rozpoczynać przygodę bądź też rozwijać swoje umiejętności. Niezwykłym doznaniem będzie niewątpliwie lot spadochronem nad wybrzeżem Morza Czerwonego, który obecnie cieszy się ogromną popularnością.

Warto także spróbować trekkingu w górach, czy rozkoszować się widokami podczas wycieczek rowerowych. Jazda quadami, także po pustyni, to również ciekawa opcja dla tych, którzy niekoniecznie pragną wylegiwać się bez końca na plaży. Rolki, czy długie piesze wędrówki to również ciekawa alternatywa dla aktywnych.