Atrakcje

W Sharm El Sheikh czeka na turystów mnóstwo atrakcji. Prócz cudownych widoków, piaszczystej plaży, czy gór warto wybrać się np. do Sharm Muzeum, w którym można podziwiać repliki skarbów Egiptu, zbiory te w oryginale znajduję się w Muzeum Narodowym w Kairze. Na turystów czekają sarkofagi, mumie, czy maska pośmiertną Tutenchamona. Można także zobaczyć miniatury starożytnych budowli, takich jak Luksor czy Giza.

Każdy kto kocha morskie zwierzęta na pewno chętnie zajrzy do delfinarium, w którym czeka na zwiedzających pokaz delfinów trwający około 45 minut. Można zachwycać się popisami delfinów, ich sztuczkami oraz popływać z nimi. A to wszystko czeka na turystów w centrum miasta, w dzielnicy Hadaba.

Dzień spędzony na wspaniałej zabawie w aquaparku w centrum wodnym Cleopark to kolejna propozycja dla urlopowiczów. Zjeżdżalnie, spływ sztuczną rzeką, czy masaż to tylko niektóre z możliwości. Jest tu również pizzeria oraz kilka barów. To propozycja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oczywiście. Aquapark znajduje się w dzielnicy Naama Bay.

Świetna zabawa gwarantowana jest także na torze gokartowym, który ma długość 1300 metrów. Nocą dodatkowo jest pięknie oświetlony, a dobra nawierzchnia pomaga szybko się rozpędzić. Można wybierać gokarty od najwolniejszych, których prędkość sięga 30 km/h aż do tych, które rozpędzają się do 90 km/h.

Niezwykle ciekawym i fascynującym miejscem jest niewątpliwie park tematyczny Świata Baśni 1000 i jednej nocy. To Alf Leila Wa Leila, który znajduje się w dzielnicy Hadaba obok hotelu Royal Paradise. Park atmosfera przypomina nieco Disneyland, a obsługa ma na sobie stroje tradycyjne. Są tu poskramiacze węży, można zachwycać się pięknym tańcem brzucha i odkrywać nowe oblicza znanych baśni.

Szereg atrakcji czeka także w nowym centrum rozrywkowym - Soho Square. Jest tutaj wesołe miasteczko, które ucieszy nie tylko najmłodszych, kręgielnia z sześcioma torami, restauracje pełne pyszności z całego globu, klimatyczne bary, a także kręgielnie czy lodowisko, z którego można korzystać o każdej porze roku. Soho Square znajduje się w Zatoce Rekina, przy hotelu Savoy i zapewnia dobrą zabawę dla każdego, kto zdecyduje się tu zajrzeć.

Będąc w kurorcie Sharm El Sheikh warto zajrzeć także do klasztoru świętej Katarzyny, który uważany jest za najstarszy klasztor chrześcijański świata. Znajduje się on 1570 metrów n.p.m. Można w nim podziwiać starożytne księgi, ikony, czy mozaiki z VI wieku.