Położenie

Urok Sharm El Sheikh ukryty jest we wspaniałym ulokowaniu miasta, które łączy w sobie czar Azji oraz piękno Afryki. Między Morzem Czerwonym, a niesamowitymi górami Synaju znajduje się pełne niespodzianek miasto, do którego co roku wybiera się rzesza turystów, by móc odpocząć, zobaczyć cuda natury, a także aktywnie spędzić czas.

Półwysep Synaj, na którym leży Sharm El Sheikh geograficznie należy już do Azji. Region ten jest pięknie oblewany ciepłymi morzami – Morzem Śródziemnym oraz Morzem Czerwonym, co sprawia, że można poczuć atmosferę stykania się ze sobą dwóch bezkresnych głębin. Do regionu Sharm El Sheikh należą zatoki : Maya Bay, Shark Bay oraz Naama Bay.

Na południu znajduje się pustynia, która dominuje w tej części regionu oraz miasto Sharm El Sheikh, które czaruje krajobrazem oraz atrakcjami przygotowywanymi dla turystów. Plaże zachęcają do wypoczynku, bądź też długiego szwendania się i moczenia nóg. Głębiny morskie natomiast zapraszają turystów do penetrowania cudowności, które kryją się pod taflą wody. Rafa koralowa, czy morskie zwierzęta, różnokolorowe ryby, to wszystko czeka tylko na odkrycie.

Położenie tego niezwykle ciekawego miejsca jest jego największym atutem. Sprzyjająca pogoda oraz ogrom możliwości jeśli chodzi o zwiedzanie, czy zachwycanie się widokami zachwyca co roku rzesze zainteresowanych.